1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Site Kurma

Wordpress Domain ve Hosting Almak #Ders 1

Wordpress Domain ve Hosting Almak #Ders 1
0

Wordpress Domain ve Hosting alırken dikkat edilmesi gerekenler, nereden alınmalı, nasıl alınmalı gibi konulara yer vereceğiz. Domain ve hosting paketlerini ayrı ayrı almanız da, aynı siteden almanız da mümkündür.

Wordpress Domain Seçimi

Domain seçimi yapmadan önce domainin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Domain internet sitenizin alan adıdır, yani ismidir. Siteniz için en can alıcı noktadır. Wordpress domain seçimi yaparken hangi sektörde blog, forum, alışveriş, haber gibi siteler açacağınıza karar vermelisiniz. Karar verdikten sonra alacağınız domain rekabeti düşük mü, yüksek mi olması gerektiğini düşünerek domainize karar vermelisiniz. Kararınızı etkilemek için anahtar kelime araçlarını da kullanmalısınız.

Diğer yazılarımızda bu konunun üzerinde duracağız, fakat ahrefs, semrush gibi ücretli anahtar kelime için size yardımcı olacak siteleri kullanmalısınız.

Ücretsiz de bulabileceğiniz anahtar kelime araçları mevcut fakat çok yardımcı olmadığını bildirmek isterim.

  • Google Trends;
  • Keyword Generator;
  • Keyword Sheeter;
  • Answer the Public;
  • Keyword Surfer;
  • Keyworddit;
  • Google Search Console;
  • Questiondb;

Bu araçlardan yararlanabilirsiniz. Niche bir sektör de seçmek isteyebilirsiniz. Ona göre alacağınız bir domain sizi 1-0 önde başlatabilir.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Backlink Siteleri En kaliteli Liste 2022

Wordpress Hosting Seçimi

Wordpress hosting ise sitenizin her zaman açık olmasını sağlayan bir sunucu hizmetidir. Hosting seçerken de sitenizin her zaman açık olabilecek, bunu sağlayabilecek bir hosting firması ile çalışmanız önerimizdir. Wordpress hosting almak isteyebilirsiniz. Ancak biz size Cpanel hosting almanızı öneririz. Nedeni ise cpanel bir çok hizmeti içinde barındırması ile çok tercih edilen bir tercihtir. Bir çok faydasını göreceğinizden eminiz.

Şuan da piyasa da bulunan bir çok tema için sunucunuz da ioncube desteğinin bulunması gerekmektedir. Aksi durumda kurmak istediğiniz temalarda sorun yaşayacaksınız. Cpanel de her bir işlemi ayrı ayrı yapmanız mümkün olacaktır.

Wordpress Hosting Seçimi

Önereceğimiz herhangi bir hosting firması yok. Ancak sitemizde hostinger hizmetini kullanmaktayız. Piyasa da bir çok hosting firması bulunmaktadır. Herhangi birini seçebilirsiniz. Tabii ki seçerken dikkatli seçimler yapmanız gerekmektedir. İlk olarak alacağınız hosting düşük bir hosting olabilir. İlerleyen dönem de bu hosting paketini yükseltebilirsiniz. Sitenizin trafiğine göre değiştirebilirsiniz.

Alacağınız hostingi de seçtiyseniz bir sonraki dersimize geçebiliriz.

Sıradaki dersimize ulaşabilirsiniz : Cpanel üzerinden Wordpress Kurulumu #Ders 2

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap