1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır | Kesin 2022

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır | Kesin 2022
0

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır adlı konumuzda cep telefonlarında sık yaşanılan sorunlardan biri olan Telefon Şifresi bazen kullanıcıları zor durumlara düşürebiliyor. Bu yazımız da sizlere bir çok yöntemden söz edeceğiz. Bu yöntemleri kesinlikle başkasının cihazında değil de kendi cihazınız da deneyiniz. Tüm bu yöntemler denenmiş uygulanmış yöntemler olduğunu aktarmamız gerekiyor. Telefon şifresi nasıl kırılır sorusu bir çok kez karşımıza çıkan sorunlardan sadece biridir.

Bir çok veriye erişimin önemi arttığı şu dönemde, bunu korumanında önemi çok artmıştır. Bu verilere bir cihazdan erişmek mümkün fakat bir çok kişinin bunu cep telefonlarında bulunurluğu da bir gerçektir. Bu cihazları korumanın bir çok yolu olsa da cep telefonu kullanıcıları bu verileri telefonlara şifre koyarak engellemeye çalışmaktadırlar. Bu şifreler pin kodu, desen veya şifre olabiliyor. Bazı kullanıcılar bunun önemini bilmeselerde kötü tecrübelerden sonra buna ayak uydurmaktadırlar, sıkça sorulan bir soru: Cep telefonu ekran şifresi nasıl kırılır?

Bugün bu yazımız da 5 yöntem ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yöntemler kısa veya uzun olabiliyor, sabrınız için şimdiden teşekkürler.

İçerikteki Başlıklar

Uygulamalar ile Ekran Şifresi Değiştirme

Bu uygulama genellikle cihazların kaybolması veya çalınması neticesinde cihaz içinde bulunan verilerin silinmesi için yardımcı olacaktır. Android Device Manager, özellikleri içerisinde barındırdığı ekran kilitleme özelliği ile değiştirilmek istenen ekran şifreleri için kullanışlı bir uygulamadır. Bu yöntemi kullanarak ekran şifrenizi yenilemek için öncelikle bağlantıya tıklayın.

Uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra google bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz, ardından önünüze gelen ekran da cihaz seçmenizi isteyecektir.

Android Device Manager Ekran Görüntüsü

Telefon Şifresi

Yukarıdaki görüntü de ”kilitle” tuşuna basarsanız aşağıdaki görüntü karşınıza gelecektir.

Yukarıda gördüğünüz üzere ilgili alanlara yeni şifrenizi yazdıktan sonra Telefon ekranına erişim sağlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir; Puk Kodu Nedir? Puk Öğrenme ve Sorgulama 2022

Samsung Cihazı Sıfırlamadan Ekran Kilidi Değiştirme

Samsung cihazlarında sıfırlama işlemi yapmadan Telefon Ekran Kilidi Değiştirebilirsiniz. Yukarıdaki adımda Uygulama indirerek telefon ekran şifresi değiştirmeyi gösterdik, bu işlem de ona benzer nitelikleri taşımaktadır. Samsung cihazlarında kendi uygulaması olan ”Samsung Mobil Cihazımı Bul Servisi” için buraya tıklayın. Oturum açın, ardından sol ekran da yer alan ”Ekranımı Kilitle” butonuna basın. Yeni pin kodu tanımlayın ve kilit butonuna basın.

Deseni Unuttum Seçeneği ile Şifre Değiştirme

Cihazınızın Android sürümü 4.4 veya üzeri bir sürüme sahip ise 5 kez kilit açmayı denedikten sonra 30 saniye sonra tekrar deneyin uyarısı alırsınız.

Yukarıda belirtilen sağ alt tarafında “Deseni Unuttunuz mu?” seçeneğine dokunduğunuzda gmail ve şifre ekranı görüntülenecektir. Buradan bilgilere girerek deseni sıfırlayarak yeni bir desen veya şifre ekleyebilirsiniz.

Fabrika Ayalarına Dönerek Ekran Kilidi Sıfırlama

Bu yöntem sizin en zor veya en kolay yöntem olabilir. Çünkü Fabrika Ayarlarına dönmek bir nevi Telefonu sıfırlamaktır. Bilgileriniz sizin için önemli ise yedeğini bir bilgisayara taşımanızı öneririz. Fabrika ayarlarına dönerek sıfırlama işlemini yapmak için cihazı kapatın. Güç tuşu ve ses kısma tuşuna basın olmazsa Ses kısma, Home tuşu ve güç tuşuna basarak bu işlemi yapın. Bu tuş kombinasyonları doğru ise ekranınıza reset işlemi gelecektir. Cihazınızı hiç kapatmadan da bu işlemi yapabilirsiniz. Ayarlar uygulamasına girerek Fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.

Eşimin Telefon Şifresini Nasıl Öğrenirim

  • Eşinizin Telefonunda, Google’ın “cihazımı bul” uygulamasını bulun. Yoksa indirin.
  • Uygulamaya girdikten sonra ”Kilitle” tuşuna basın.
  • Ardından, yeni parolayı girin. İki kez girmelisiniz.
  • Daha sonra tekrar “kilitle (Lock)” düğmesine bastığınız da ekran kilidi değişecektir.

Samsung Ekran Kilidi Açılmıyor Sorunu

Samsung telefon kilidi şifresi kitlenen telefonlar için, wipe işlemini uygulamamız gerekiyor. Bu işlemden sonra eski verilerinizin hepsi silinecektir. Şifreyi unuttuğunuz için eski verileri bulmanız zaten imkansız bir hal almaktadır. Fakat buna istinaden SD kart mevcutsa çıkarmanız faydanıza olacaktır.

Cihazınız da Ekran Kilidi Ayarlama

Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Güvenlik sekmesine dokunun. “Güvenlik” seçeneğine giriş yapın.
Önceden ayarladığınız bir PIN’iniz, deseniniz veya şifreniz varsa onu girmeniz gerekir.
Kullanmak istediğiniz bir pin, desen veya şifre varsa ekrandaki talimatları uygulayın ve yeni ekran kilidiniz hazır.

Telefon şifresi kırılabilir mi?

Bunun bir çok adımını yazımızdan bulabilirsiniz.

Telefon Şifresini Unuttum, Ne Yapabilirim?

Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Güvenlik sekmesine dokunun. “Güvenlik” seçeneğine giriş yapın.
Önceden ayarladığınız bir PIN’iniz, deseniniz veya şifreniz varsa onu girmeniz gerekir.

Yazımız size sonuç verdi ise veya herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazımızı paylaş Sizlere yardımcı olmak isteriz.

Yorum Yap