1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Tekno Müzik Türleri | En iyilerine Ulaşın! 2022

Tekno Müzik Türleri | En iyilerine Ulaşın! 2022
Tekno Müzik Türleri
0

Tekno Müzik Türleri ile alakalı bu içeriğimizde sizlere en iyi türleri paylaşacağız. Tekno Müzik Türleri 13 çeşidi bulunmaktadır. Bu türlerde müziklerin dinlenmesi genelde dinleyicilerin o müziğe gerçekten ruhunu kaptırmasıyla oluşan ve müzik türünün ilerleyen zamanlarda bir yaşam biçimine dönüşmesiyle devam ediyor. İçeriğimizde bu türlerin genel olarak bilgilerini sizlere ileteceğiz.

İçerikteki Başlıklar

Tekno Müzik Sanatçıları

 • The Prodigy
 • Jeff Mills
 • Ellen Allien
 • Trentemøller
 • Tiësto
 • Orbital Band
 • Aphex Twin

Tekno Şarkılar En iyi 5 Liste

Tekno Şarkılar listemizde şu zaman kadar en sevilen 5 Liste sizlerle olacaktır.

1. DJ rolando – Knights Of The Jaguar

2. Vainqueur – Lyot (Maurizio Mix)

3. Teste – The Wipe (5am Synaptic) – Plus 8 Records – 1992

4. Underground Resistance – The Final Frontier [HD]

5. Mathew Jonson – Marionette

Techno Music Ne Demek

Techno Music Ne Demek sorusuna cevap vermek gerekirse elektronik dans müzik türünün genellikle DJ setlerinde kullanılmak üzere üretilmiş ve tekrarlayan bir ritme sahip olan bir müzik türüdür. Merkez ritim genel olarak 4/4 ölçüdedir ve tempo dakikada 120 ile 150 vuruş arasındadır.

Trap Müzik Nedir?

Trap Müzik Nedir? Trap müzik 1990 yıllarının başları itibariyle Amerika’nın güney bölgesinde çıkmış bir müzik dalıdır. Daha çok agresif söz ve seslerin bir araya gelerek eşlik halinde hazırlanmış olmakla birlikte, rap müzik gibi seslendirilen bir müzik türüdür. Tabii diğer müzik türlerine göre belli bir farklılıklar olduğunu söylemek gerekmektedir. 2012 yılında EDM yapımcıları ve DJ’leri tarafından şarkılarında trap müzik kriterlerini kullanmaya dayalı olan bir akım oluşmaya başlamıştır.

Trap Rapin Alt Dalı Mı?

Genellikle “Trap Houses” ile ilgili olan Trap müzik, aslında hip hop’un dediğimiz müzik türünün alt türüdür (rap ile birlikte hip hop’u oluşturan dört bileşenden sadece biridir)

Türkçe rap müzik nedir?

Türkçe sözlü rap müzik ya da Türkçe rap, 1990’lı yılların ortaya çıkmış ve 2000′ li yıllarda popülerlik kazanmış bir müzik türüdür. Amerika’ dan Almanya’ ya gelen rap ve hip hop kültürlerini benimseyen göçmen Türklerden oluşan Cartel grubu Türkçe rapi ilk tanıtan sanatçı olmuştur.

Ülkemizde Trap müzik denince akla ilk kim gelir?

Trap-rap yıldızları bugün listelerin en başında dünyaca ünlü isimler ve şarkıları festivallerden dünyaca ünlü mağazalara kadar birçok yerde çalmaktadır. Türkiye’de de Ezhel ve Ben Fero bu tür müziklerin en popüler sanatçıları konumundadır.

Ezhel – Nerdesin (Official Audio)

Ben Fero – Çok Kolay [Official Video]

En iyi trap şarkılar Türkçe

 • AYA – Murda & Ezhel (prod. Spanker)
 • Ben Fero – Arkadaş
 • Murda – Eh Baba (prod. Rockywhereyoubeen)
 • Killa Hakan & Ceza & Ezhel & Ben Fero – Fight Kulüp
 • Bi Sonraki Hayatimda Gel (prod. Spanker)
 • Killa Hakan & Ezhel & Gringo – İlk Kural Saygı

Elektronik Şarkılar

Elektronik Şarkılar, elektronik donanımı ve bu donanımlara uygun yazılımlar kullanılarak yapılan müzik türlerindendir. Elektronik müzik temel olarak 2 şekilde üretilebilmektedir, bu türler; biri elektromekanik anlamda ses üretmekte olan müzik cihazları (elektro gitar vb.), diğeri ise elektronik cihazlar (bilgisayar vb.) ile müzik üretebilirsiniz.

 1. Burak Yeter feat Ajda Pekkan – Oyalama Beni
 2. Kavinsky – Nightcall (Drive Original Movie Soundtrack)
 3. Kid Cudi – Day ‘N’ Nite
 4. Tom Boxer ft Antonia – Morena (Official Video)
 5. Lalalar – İsyanlar

Bu içeriğimizde Tekno Müzik Türleri ile ilgili bilgiler ve videolar aktardık. Umarız keyifli bir içerik olmuştur. Sizinde önereceğiniz sanatçılar veya şarkılar var ise yazımızda yer vermek isteriz. Sitemizde başka yazılarda bulma şansınız mevcuttur. Yazımıza göz atarsanız seviniriz.

Bu içerikler ilginizi Çekebilir;

İnstagram Hesap Dondurma Linki 2022

Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı 2022

Türkçe Altyazılı Promo – İzle Türkçe Dublaj 2022

Bilgisayar Harddiski Görmüyor Sorunun Çözümü 2022

Tekno müzik nasıl olur?

Techno Müzik sorusuna cevap vermek gerekirse elektronik dans müzik türünün genellikle DJ setlerinde kullanılmak üzere üretilmiş ve tekrarlayan bir ritme sahip olan bir müzik türüdür. Merkez ritim genel olarak 4/4 ölçüdedir ve tempo dakikada 120 ile 150 vuruş arasındadır.

Tekno müzik hangi ülkenin?

1980’li yılların başında ABD’nin Detroit şehrinde meydana gelen tekno müzik, DJ’ler yumuşak ve hissedililir olmayan geçişlerle farklı müzikleri ve tınıları karıştırarak dinleyicilere sunulmakta, kendi karakterlerine sahip yeni ses sekansları yaratılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap