1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı – Güncel – 2022

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı – Güncel – 2022
Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı
0

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı, Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından gündeme gelden bir haberdir. adımda gerçekleşecek olan 42 bin 500 Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 11 bin 317 kişilik bölümünü İŞKUR üzerinden tamamlayacak olan Sağlık Bakanlığı, alımlar için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Bizde sizlere bu alımlarla ilgili başvuru ve şartları ile ilgili merak edilenleri aktaracağız.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu tarihi yaklaşmak üzere. Sağlık Bakanlığı ‘nca yayınlanan iş ilanı listesinin İŞKUR’a gönderilerek alımların bir an önce hızlanması talimatı verildi. Bakan Koca, hayırlı olsun ifadesinde bulundu. İşte, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu ve şartları bile ilgili bilgiler;

İçerikteki Başlıklar

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU

Sağlık Bakanlığı işçi alımı süreci ile ilgili konuşan Bakan Koca şu açıklamalarda bulunmuştu;

31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere bölümlere ayrılarak, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ. Hepimize hayırlı olsun.” sözlerinde bulunmuştur.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN

İşçi alımı başvurularının Aralık ayı sonu içerisinde İŞKUR üzerinden başlatılması bekleniyor. Buna ek olarak henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Sağlık Bakanlığı 11317 işçi alımı kadrolu elaman alımı yapılacak. Sürekli işçi kadrosuna yapılması planlanan işçi alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

-Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının c bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

-Kamu haklarından mahrum olmamak.

-Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

-18 yaşını tamamlamış olmak.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura Çekimi

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura Çekimi tarafından yapılan her hangi bir duyuru bulunmamaktadır. Ancak, tarihlerin Şubat-Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşmesi ön görülmektedir. Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı başvuru değerlendirme sonuçları ise Mayıs-Haziran 2023 tarihleri arasında PBS üzerinden ilan edilecek.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı için en fazla alımı yapılacak bölümler şu şekilde:

 • 3560 güvenlik görevlisi alımı için 
 • 5082 temizlik personeli alımı için
 • 793 klinik destek elemanı alımı için
 • 605 hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı için

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından gündeme gelden bir haberdir. adımda gerçekleşecek olan 42 bin 500 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 11 bin 317 kişilik bölümünü İŞKUR üzerinden tamamlayacak olan Sağlık Bakanlığı, alımlar için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Bu konunun takipçisi memur olma ihtimalini düşünen arkadaşlar ilanı takip edebilirler.

– Muğla 661,

– Niğde 240,

– Siirt 243

– Şırnak 332

– Isparta 404

– Sakarya 925 

– Adıyaman 366

– Afyonkarahisar 477 

– Aydın 919 

– Erzincan 249 

– Mardin 387 

– Mersin 910 

– Nevşehir 288 

– Siirt 243 

– Şırnak 332 

– Trabzon 802 

– Aksaray 295

– Osmaniye 227

– Kırıkkale 191

– Manisa 1033,

– Batman 292

– Diyarbakır 797

– Karabük 216,

– Van 657,

– Bartın 141,

– Bolu 389,

– Giresun 534,

– Yozgat 458,

– Kilis 415,

– Gaziantep 1263,

– Denizli 620,

– Sivas 440,

– Amasya 319,

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

 • Biyolog,
 • Çocuk Gelişimcisi,
 • Ebe,
 • Fizyoterapist,
 • Hemşire,
 • Psikolog,
 • Sağlık İdarecisi / Sağlık Yönetimi,
 • Sağlık teknikeri ( Adli Tıp Sağlık Teknikeri, Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, Ameliyat Teknikeri, Diş Teknikeri, Diyaliz Teknikeri, Eczane Teknikeri, Evde Bakım Teknikeri, Fizik Tedavi Teknikeri, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, Odyometri Teknikeri, Ortopedi Teknikeri, Podolog Teknikeri )
 • Teknisyen ( Anestezi Teknisyeni, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Tıbbi Sekreter Teknisyeni, Sosyal Çalışmacı )

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı ile ilgili yazdığımız bu içeriğimizde güncelleme geldikçe konuya ekleme yapılacaktır. Bu içeriğimiz ilginizi çektiyse Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı 2022 içeriğimizde ilginizi çekecektir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kpss Şartı Yok

Sağlık Bakanlığı 31 bin işçi alımında KPSS şartı aranacaktır. Hemşire, ebe, sağlık teknikeri, teknisyeni ve tıbbi sekreter ile diğer sağlık kadrolarına yapılması planlanan alımları KPSS puanına göre yapılacak ve yüksek puanlı adaylardan başlanarak atamalar planlanacak ve yapılacak.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı İllere Göre Dağılımı

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı İllere Göre Dağılımı Muğla 661, Niğde 240, Siirt 243, Şırnak 332, Isparta 404 diyerek devam etmektedir. Devamı için içeriğimizden destek alabilirsiniz.

Yorum Yap