1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Puk Kodu Nedir? Puk Öğrenme ve Sorgulama 2022

Puk Kodu Nedir? Puk Öğrenme ve Sorgulama 2022
0

Puk Kodu Sorgulama hakkında bilgiler aktaracağımız bu yazı da sizlere tüm operatörlerin Puk Kodu Öğrenme detaylarının bilgilerini vermiş olacağız. Teknocuyum.com olarak Puk kodu genel olarak pin kodlarının yanlış giriş yapılması ile lazım olan bir koddur. Pin kodunu hatırlamıyorsanız veya 3 kez hatalı giriş yaptıysanız Puk kodu sorgulama ve öğrenme  adımlarını dikkatli bir şekilde yerine getirmeniz sorunu çözecektir.

İçerikteki Başlıklar

Puk Kodu Nedir

Sim kartınızın şifresini unutursanız veya 3 kere yanlış girerseniz ihtiyaç duyacağınız koddur.

Puk Kodunu Unuttum Ne Yapılabilir

Kodu unutma problemi çok sık karşılaşılan her mobil kullanıcının temel sorunlarındandır. Daha önceleri sim kartlarının arka kısmında yazan kod, genel olarak SIM kart üzerinden öğrenebilmekteydi. Şuan da buna hiç bir şekilde ihtiyacınız kalmadı.

Pin kodunu unuttum bu şekilde yaşadığınız problemlerde cihazınız sizden bir kod isteyecektir. Bu hata da SIM kartın kullanılamaz olduğu zamanda SIM kartı tekrardan kullanıma açmak için kullanılan yöntemlerden biridir.

Bulmuş olduğunuz Puk Kodu cihazınızın ekranına giriş yaparak cihazı açabilirsiniz. Bu yaygın ve en çok kullanılan yöntem olarak karşımıza çıkıyor. PUK kodu almak için bazı kolay adımlar mevcuttur.

Puk Kodunu Unuttum Öğrenebilir miyim?

PUK kodu sorgulama ve öğrenme gibi bir şekilde bilgiye ihtiyaç varsa operatörünüz ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Görüşme de sizin PUK koduna ulaşmak için Operatörünüz yönlendirmeler sağlayacaktır. 3 operatörden kodu öğrenebilmek için yöntemler farklılık göstermektedir.

Operatörlerin internet sitesine de girerek sizin için yer alan puk kodu nasıl girilir adımlarına ulaşabilirsiniz. Bu kodlara ulaşmak için genellikle mesaj yolu ile yada çağrı merkezine iletişim kurarak temin edebilirsiniz.

İnternet sitemizde yer alan operatör adımlarını izleyerekte bu koda erişimi kolaylaştırabilirsiniz.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme Sorgulama

Operatör ile iletişime geçmek için iki yolumuz var. ilk seçeneğimiz operatör websitesine giriş yapıp oradan öğrenmek. İkinci seçeneğimiz 542 veya 0(542) 542 00 00′ lü operatör hattını aramak. Websitelerine giriş yaptıktan sonra bilgileri doğru girmeniz takdir de puk kodunuza ulaşabilirsiniz. Vodafone Puk Kodu öğrenme numarası ekranına ulaşmak için linke tıklamanız yeterli olacaktır; Puk Kodu Vodafone Sorgulama Linki

Turkcell Puk Kodu Öğrenme Sorgulama

Turkcell puk öğrenme için iki yolumuz var. ilk seçeneğimiz operatör websitesine giriş yapıp oradan öğrenmek. İkinci seçeneğimiz 542 veya 0(542) 542 00 00′ lü operatör hattını aramak. Websitelerine giriş yaptıktan sonra bilgileri doğru girmeniz takdir de puk kodunuza ulaşabilirsiniz. Turkcell Puk Kodu sorgulama ekranına ulaşmak için linke tıklamanız yeterli olacaktır; Puk Kodu sorgulama Turkcell Linki

Türk Telekom Kodu Öğrenme

Türk Telekom Puk kodu öğrenme hakkında aktaracağımız bilgi de ilk önce “wap.avea.com” internet sitesine giriş yaparak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bir başka Türk Telekom hattı varsa 550’yi arayarak müşteri destek biriminden öğrenebilirsiniz. Türk Telekom resmi internet sayfasına linke tıklayarak ullaşabilirsiniz. 

Türk Telekom sorgulama Linki –> https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/destek/sayfalar/sim-kart.aspx

T.C Kimlik Numarası İle PUK Kodu Öğrenme

Puk kodunu öğrenmenin bir diğer yolu da T.C Kimlik Numarası İle PUK Kodu Öğrenme adımıdır. Turkcell.com.tr sitesinde PUK Kodu Öğrenme sayfasından T.C Kimlik Numarası ile puk kodu ve pin kodunuzu öğrenebilirsiniz. Açılan ekrandaki sayfa da Telefon numarası, T.C kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu adımlarını tamamladıktan sonra ilerleyin. Bu bilgiler kesinlikle hat sahibine ait olmalıdır. Bu sayfadan yapacağınız işlemlerden sonra T.C kimlik numarası ile Turkcell kod öğrenme ekranına geldiğinizde işlemi gerçekleştirip, Pin kodunuzu kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Vodafone Yanımda ile Pin ve Puk kodu Öğrenme

İlk olarak, Vodafone yanımda uygulamasında Self Servis girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için, www.vodafone.com.tr da sağ üst köşe de yer alan Online Self Servis bölümünde Telefon numaranızı ve şifrenizi girmelisiniz.

Adımları takip ederek Abonelik İşlemleri – PIN ve PUK linklerini sırayla tıklayın. PIN ve PUK bilgilere bu sayfa da ulaşacaksınız.

Self Servis şifresini almak için, SIFRE yazarak 7000’e ücretsiz kısa mesaj gönderip şifrenize ulaşabilirsiniz.

PUK Kodunu Yanlış Girersem Ne Olur?

Puk kodunu 10 yanlış girmeniz halinde hattınız tamamen iptal olabilir. Tekrar bir hat çıkarmanız gerekebilir. Böyle bir durumda tekrar yeni bir hat alıp hattınızı kullanıma açabilirsiniz. Bir daha bu sorunla karşılaşmamak için kodları not alınız.

E-devlet Puk Kodu Öğrenme?

Bu linke giderek öğrenebilirsiniz. 
https://www.turkiye.gov.tr/nvi-tc-kimlik-karti-pin-kodu-sorgulama

PUK kodu alma adımları Nelerdir?

Her operatörün pin kodu veya puk kodu öğrenme adımları farklı olabilir. Yazı da paylaşılan linklere gidebilirsiniz.

Pin kodunu unuttum ne Yapabilirim?

Her operatörün kod alımlarını yazımızda paylaştık oradan öğrenebilirsiniz, öğrenemezseniz yorum kısmından bize ulaşın.

Yorum Yap