1. Anasayfa
  2. Finans

Martı Nasıl Şarj Olur? (Kesin Cevap) 2022

Martı Nasıl Şarj Olur? (Kesin Cevap) 2022
Martı
0

Martı Nasıl Şarj Olur her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Bu soruyu merak ediyorsanız bu içeriğe ulaşmış bulunmaktasınız. Martı iki kişi binebilir mi? gibi konularda Google üzerinden aratılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu soruları geniş çaplı cevaplamaya çalışıyoruz.

İçerikteki Başlıklar

Martı şarjı biterse ne olur?

Martı kullanmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzun şarjı ile ilgilenmeniz gerekecek. Çünkü şarjınız %10 civarlarında ise martıyı kullanamazsınız. Telefonunuzun şarjının bitmesi durumunda martı bağlantınız kopmaz sürmeye devam edersiniz.

Martı scooter kim şarj ediyor

Martı şarjları genel olarak ne kadar gidileceği sizin rotanız belirler, yokuşlu yollarda ve dik rampalarda sürüş güzergahınız bulunuyorsa %20 gibi daha az gitmeniz muhtemel olacaktır.

Bu içerik ilginizi çekebilir: Direksiyon Sınavı Ne Zaman 2023

Martı şarj ne kadar gidiyor

Martı şarjları muhtemel öngörüye göre 60 km yol gitmektedir. Bu gideceğiniz güzergahın yol durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Yokuşlu yollar bu öngörülen km’ yi daha fazla harcamanıza neden olacaktır.

Martı şarjlı mı?

Martı içerisinde bulunan özel yazılım sayesinde kullanımın bitmesi ve bağlanması sonucunda kendini şarj eder ve kullanımına diğer sürücü ile kesintisiz devam eder. Şarj olma süresi tahmini olarak 3-4 saati bulabilmektedir.

Martı ne ile çalışıyor?

Kullanıcılar telefonlardaki martı uygulaması sayesinde martının nerede olduğunu bulur ve kullanmaya başlar. Martının gidemeyeceği güzergahlar bulunmaktadır. Bu güzergahlara giriş yapmanız durumunda kırmızı alana girmiş bulunursunuz ve bu alanlarda scooter yavaşlar ve gidemez duruma gelir. Bu alanlara girmemeniz gerekmektedir.

Martı moped yokuş çıkıyor mu?

Yokuş çıkmanız durumunda otomatik olarak hızlanmaktadır. Yokuş aşağı inerken ise scooter kendini yavaşlama moduna alacaktır. Ancak yokuş çıkıyor mu sorusuna net bir cevap vereceksek evet olacaktır.

Martı Moped Ücreti Ne Kadar?

Martının ücretlenmesi 2,99 TL’ dir. Martı dakika başına sizden ücretlendirme yapmaktadır. Siz bir güzergahta dursanız da sürüşünüze devam etseniz de sizden ücret kesmektedir.

Martı 1 saat ne kadar?

Martının 1 saatlik sürüş maliyeti 180 TL civarıdır. Bu ücret ilden ile değişkenlik göstermektedir. Bu ücret istanbul için geçerli bir ücrettir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir