1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

KYK WiFi Çıkış | Denenmiştir | Kesin Çözümdür 2022

KYK WiFi Çıkış | Denenmiştir | Kesin Çözümdür 2022
0

KYK WiFi çıkış bu içeriğimizde bu sorunun çözümünü paylaşacağız. KYK wifi çıkış yapma bu bilgiler ile çıkış yapmanın püf noktalarını detaylıca sizlere sunacağız. Wifi KYK çıkış yapma çok karşılaşılan bir sorun olduğu gözlenmektedir. Bu sorunlar kolay yöntemler ile üstünden gelinmektedir. GSB Wifi KYK’ nın sunmuş olduğu bir ağdır.

Wifi yurtlarda bulunan öğrenciler için sunulan ücretsiz bir internet projesi olarak ta adlandırılır. Öğrenciler tarafından sorulan merak edilen bir çok soru mevcuttur. Bunlar KYK Wifi nasıl kullanılır, sisteme nasıl giriş yapılır ve nasıl çıkış yapılır?

Wifi ağı kişiye özel bir ağdır kullanırken bunu bilmeniz gerekiyor. Bu bağlantı içerisinde yapmış olduğunuz tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır. Giriş çıkış saatleri, IP adresiniz, kullandığınız internet siteleri, bu sitelerden indirdiğiniz dosyaların bilgisi log denilen dosya içerisinde toplanmakta ve gerekirse delil olarak kullanılmaktadır.

İçerikteki Başlıklar

KYK WiFi Çıkış Adımları;

  • Wifi unut dediğinizde 4 saat içerisinde yapmış olduğunuz her şey kayıt altına alınmaktadır.
  • Wifi.gsb.gov.tr ağına ulaşamadığınız zamanlarda bunun nedeni wifi ile giriş yapmamış olmanızdır. Telefonunuzun kendi internetine bağlantınız mevcut ise bu url’ ye giriş yapamayabilirsiniz.
  • Oturum otomatik olarak açılıyor ve kapanıyorsa cihazınızın WiFi ayarlarını sıfırlayın, ardından da yeni bir sertifika yükleyin.
  • Ağdan çıkış yaparken ağ sizi algılamıyorsa “Max Cihaz Hatası” alıyorsanız da “Servisi Durdur” adımlarını yapmanız durumu düzeltecektir.
  • Yine “Cihaz Sayısı Giriş Hakkı Dolu” uyarı ekranda beliriyor ise “Durdur” a tıklayın ardından da bilgisayardan WiFi ağına giriş yapın. O adımdan sonra tekrar “Durdur” butonuna tıklayın bu adımları uygularken sayfayı kapatmayın. Bu işlemin ardından GSB WiFi Çıkış işlemi başarıyla olacaktır.
  • Yine GSB WiFi Çıkış adımlarında sorun yaşanıyorsa Şifre Sıfırlama işlemine başvurabilirsiniz.
KYK WiFi

Sanal Numara ile Whatsapp Oluşturma *2022*

KYK WiFi Şifremi Unuttum! Yeni şifre için ne yapmam gerekir?

Kyk şifresi unutulduğu hemen yapmanız gereken şey yurt idaresi ile görüşerek yeni bir şifre temin etmek olacaktır. Bunun dışında herhangi bir yere not almadı iseniz yapacak başka bir çözüm bulunmamaktadır. KYK Wi-Fi sistemi dış etmenlere kapalı olduğu için farklı bir yöntem bulamazsınız.

KYK WiFi Giriş Ekranında “Giriş Hakkınızı Doldurdunuz” Hatası.

İçerikte yer alan site adresi Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından hazırlanan resmi Wi-Fi portalına ait adrestir. Bu portala dışarıdan bir internet ile giriş yapmanız münkün olamayacaktır. İnternette karşılaşacağınız benzer uzantılı adresler konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Kyk wifi çıkış nasıl yapılır ?

WiFi ağına giriş yapın. Biraz kullandıktan sonra çıkmak isterseniz , ” Durdur ” butonuna tıklayın bu adımları uygularken sayfayı kapatmayın. Bu işlemin ardından GSB WiFi Çıkış işlemi başarıyla olacaktır.

Gsb wifi çıkış nasıl yapılır ?

Yukarıdaki adımları tamamen uygulamanız durumunda çıkış yapma işleminiz başarılı olacaktır.

Yorum Yap