1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

İstanbul Bit Pazarı Yerleri Nasıl Gidilir? 2022

İstanbul Bit Pazarı Yerleri Nasıl Gidilir? 2022
0

İstanbul Bit Pazarı mekanlarını son zamanlarda merak edenler bir hayli çoğalmaktadır. Eskiden görülen eşyalar olsun, koleksiyoncular olsun, eski eşyaları toplayanlar olsun herkes bu mekanlarda buluşmaktadır. İstanbul Bit Pazarı Daha çok çöpe atılan, 2. el ürünler olsun yada kendi ürünlerini üretenler olsun burada satışını yapan pazarcılar ile dolmaktadır. İstanbul Bit Pazarı genel olarak insanları bir araya getiren ender yerlerdir. Burada normal de bulamadığınız eşyaları bulabilir veya uygun fiyatlardaki ürünleri de alabilirsiniz.

İçerikteki Başlıklar

Bit Pazarı Ne Anlama Gelmektedir?

Genel olarak kullanılmış eşyalar, çöpe atılmış eşyalar yada ihtiyaç duyulmayan eşyaların satışını yapan pazar yerleridir. İlk olarak Paris’ de kurulan bit pazarı insanların karınlarını doyurmak için kendi eşyalarını satışa çıkardığı çok pis olan ve o yüzden bitlerin çok yaşadığı alanlarda sunulan yerlerdi. Ancak şu dönem de bir çok bit pazarı aksine normal bir pazar yerini andırmaktadır. Hatta bit pazarlarına özel konumlar mevcuttur. Bu konumları sizinle paylaşacağız.

İstanbul’daki Bit Pazarlarına Nasıl Gidilir?

İstanbul Bit Pazarı konumu çok fazlaca vardır. Anadolu yakası ve Avrupa yakası lokasyonlarında yerler bulunmaktadır. Şuan da ” İstanbul bit pazarı yerleri ” olarak aratılan çokça merak edilen yerleri sizlerle rahatlıkla bulacağınız bir biçimde paylaşacağız.

Bit Pazarı Anadolu Yakası

Kadıköy Bit Pazarı

Anadolu yakasında bit pazarı nerede vardır? diye sorarsanız ilk olarak size önereceğimiz, size uzakta olsa yakında olsa en iyisi kadıköy bit pazarıdır. ” Kadıköy bit pazarı nerede ” ”Kadıköy Bit Pazarı nasıl gidilir ” sorusuna cevap vereceğiz.

İstanbul Bit Pazarı Çok uzun bir süredir Kadıköy Hasanpaşa’ da kurulmaktadır. Çoğunlukla ”Kadıköy Bit Pazarı hangi gün kuruluyor?” sorusu sorulmaktadır. Bu soruya yanıt vermek istiyoruz. Bir çok kişi pazarın salı günü kurulduğunu düşünmektedir. Pazar cuma günleri de aynı yerde kurulmaktadır. İki katlı otopark alanında kurulan pazar birinci katında büyük bir kısmı bit pazarı olarak kurulmaktadır. Bir çok eşyayı bulabileceğiniz pazar alanında ikinci el giysi, elektronik eşya, çanta, ayakkabı, mutfak eşyalarını bulmanız muhtemeldir. Bu eşyalar genellikle piyasanın altından satışa sunulmaktadır.

Bir çok düzenli tezgah görseniz de bir kısmı da tam tersi düzensizdir. Düzensiz oluşları bu eşyaların dökme ürün olmasından kaynaklanmaktadır. Bu pazar yerlerine erken saatte gidilmesi önerilmektedir. Google‘ da en çok aratılan kelimelerden ” Kadıköy bit pazarı saat kaçta açılır ” ” Kadıköy bit pazarı saat kaçta kapanıyor ” sorularına cevap ise gece saatlerinde yerini alan tezgahlar günün doğumasıyla satışa başlarlar. Ortalama bir açılış saati yok fakat saat 06:00′ da pazar yerinde olursanız güzel eşyalar bulabilirsiniz. Kış aylarında 17-18:00 saatleri arasında kapanış yapılıyor. Yaz aylarında 19-20:00 saatleri bulabiliyor.

Bu içerik ilginizi Çekebilir: Whatsapp Aero

Kadıköy Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?: Pazar metro ve metrobüse yürüme mesafesinde olacağı için bu duraklarda inerseniz yürüyerek pazara ulaşabilirsiniz. Fikirtepe yönüne doğru yürüdüğünüzde ”Kadıköy Salı Pazarı” tabelalarını göreceksiniz. Yol sizi direk pazar girişine yönlendirecek. Ayrıca Kadıköy tarafından gelerek, belediyenin sunmuş olduğu minibüsler ile pazara ulaşmanız mümkün olacaktır.

Tuzla Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarı 5 yıla yakındır açık olan pazardır. Çoğunlukla ”Tuzla Bit Pazarı hangi gün kuruluyor?” sorusu sorulmaktadır. Bu soruya yanıt vermek istiyoruz. Cumartesi ve pazar günleri pazara ulaşabilirsiniz. Bir çok eşyayı bulabileceğiniz pazar alanında ikinci el giysi, elektronik eşya, çanta, ayakkabı, mutfak eşyalarını bulmanız muhtemeldir. Bu eşyalar genellikle piyasanın altından satışa sunulmaktadır. Bir çok düzenli tezgah görseniz de bir kısmı da tam tersi düzensizdir.

Düzensiz oluşları bu eşyaların dökme ürün olmasından kaynaklanmaktadır. Bu pazar yerlerine erken saatte gidilmesi önerilmektedir. ” Tuzla bit pazarı saat kaçta açılır ” ” Tuzla bit pazarı saat kaçta kapanıyor ” sorularına cevap ise gece saatlerinde yerini alan tezgahlar günün doğumasıyla satışa başlarlar. Ortalama bir açılış saati yok fakat saat 06:00′ da pazar yerinde olursanız güzel eşyalar bulabilirsiniz. Kış aylarında 17-18:00 saatleri arasında kapanış yapılıyor. Yaz aylarında 19-20:00 saatleri bulabiliyor.

Tuzla Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?: Marmaray ile gelirseniz ” içmeler ” durağında inin, Tuzla devlet hastanesi yönüne yaklaşık 10-15 dakikalık bir yürüyüş ile Tuzla Bit Pazarı’na gelebilirsiniz. E-5 yönünde otobüslerle geldiğinizde ise İş bankası-Tuzla Devlet hastanesi yakınlarında inerek, tahmini 10 dakikalık bir yürüyüş sonrası Tuzla Bit Pazarı’na ulaşırsınız.

Bit Pazarı Avrupa Yakası

Feriköy Antika Pazarı

”Feriköy Bit Pazarı Nerede?” sorusunun cevabı aslında oldukça basit. Şişli’ de kurulan pazar istanbul’ da Bit pazarı denilince akla gelen ilk yerlerden biridir. Antika ve Bit pazarını bir araya getiren pazar yeridir. Pazar günleri kurulan yer çok kalabalık olmasıyla bilinir. Giyimden, ayakkabıya, elektronikten, ev eşyasına, antikalardan yiyeceğe ve içeceğe kadar neyi arıyorsanız bulabileceğiniz Şişli bit pazarı, İstanbul’daki meşhur bit pazarları arasında ilk başlarda gelmektedir. Yabancı ve yerli insanların uğrak noktası olan yerde her şeyi bulabilirsiniz. Bit pazarları saat kaça kadar açık diye merak ediyorsanız genel olarak akşam 17.00-18.00’e kadar açık oluyor fakat her zaman erken gitmenizde fayda var. İstanbul Bit Pazarı yazımızı umarım beğenmişsinizdir, okumaya devam edin.

Tuzla Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?: Taksim yada mecidiyeköydeyseniz Osmanbey-Kurtuluş tarafına geldiğinizde yürüyüş ile yaklaşık 15 dakikalık bir mesafede, Bomonti Kapalı otopark alanında yer alan Feriköy Antik Pazarı’na ulaşabilirsiniz. Eksta olarak bir bilgi verelim, cumartesi günleri de Feriköy Organik Pazarı kurulmaktadır.

Dolapdere Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarı En eski bit pazarları arasında yer alan pazar giyim ve 2. el için vazgeçilmez bir noktadır Youtube videolarının yayılması ile bit pazarlarına rağbet artmıştır. Fiyatlar bu pazar yerinde diğerlerine göre daha uygun olmaktadır. Bu da ”Dolapdere Bit Pazarı Nerede?” sorusunu merak edenler çok oluyor. Aksesuar, ikinci el elektronik eşya olarak gayet zengin olan bu pazarın nerede oluğunu merak ediyorsanız Beyoğlu’na bağlı Dolapdere semtinde Ömer Hayyam Caddesinde 17.00’ye kadar ziyaret edebilirsiniz.

Dolapdere Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?: Taksim Elmadağ yokuşundan aşağı indiğinizde Apik işkembecisinin arka sokağında kurulduğunu göreceksiniz. Taksim yönünden Dolapdere’ye giden otobüslerle de kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Açık Adres: Kalyoncu Kulluğu, 34435, Ömer Hayyam Cd. 32-34, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Horhor Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarı Eski ve en bilindik pazarlardan biride Horhor Bit Pazarı hangi gün hizmet veriyor nerede açılıyor gibi sorular da bu yüzden sıkça gelmektedir. Öteki pazarların aksine , yedi katlı bir handa her gün faaliyette olan dükkanlarla kurulu bulunan Horhor Bit Pazarı diğer adıyla Horhor Antikacılar Çarşısı daha çok antika sevdalıları, özel üretim koleksiyonerleri, mekan açacaklar için bulunmaz bir nokta diyebiliriz. Özel, antika eşya ve aksesuarların satılması nedeniyle oldukça pahalı bir yer olan Horhor Bit Pazarı bütçeyi düşünerek gidilecek bir nokta maalesef değil. Genellikle 10.00-18.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Horhor Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?: Aksaray Metro istasyonu durağına gelerek yaklaşık 5 dakikalık bir yürüyüş sonrası Horhor antikacılar çarşısına ulaşabilirsiniz. Antikacılar çarşısı adını da almış olduğu Horhor Caddesi üzerinde yer alıyor.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı

İstanbul Bit Pazarı Bir çok geçmişten günümüze gelen eski ve önemli eşyaları bu pazar da bulabilirsiniz. Özel koleksiyonlar ile uğraşanlar ve nadide ürünler arayanlar bu pazarı terih etmektedirler. Antikacılar Çarşısı içerisinde bulacağınız ürünler Gaz lambası, eski radyolar, pikaplar, fotoğraf makinelerinin yanı sıra antika eşya konusunda oldukça geniş bir kesime hitap eden Mecidiyeköy Antikacılar çarşısı haftanın her günü 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bulamadığınız eşyaları genellikle burada bulabilirsiniz.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı’na Nasıl Gidilir?:Metro veya Metrobüs ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mecidiyeköy’de İnönü Caddesi istikametinde 5 dakikalık bir yürüyüş sonrası Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısına ulaşabilirsiniz.

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarı Son dönemlerde Youtube videolarının da artmasıyla çok fazla ziyaretçiye ulaşan bit pazarlarının başında yer alan Avcılar Bit Pazarı pazarında çok büyük olması nedeniyle çok fazla ziyaretçi çekmektedir. ”Ambarlı Bit pazarı açık mı?” diye merak edenler olmaktadır. Bir süre kapalı kaldıktan sonra tekrar faaliyete açılmıştır. Her çeşit kategori de ürünlere ulaşabileceğiniz bir bit pazarı ve ulaşımın kolay olması nereni ile her bütçeye uygun olması neticesiyle çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ambarlı Bit Pazarı hangi gün kuruluyor diye merak ediyorsanız Pazar günleri 08.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Tabii ki her bit pazarında yaptığımız uyarılar gibi bu azara da erken gidilmesi gerekmektedir.

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?: Metrobüs ve metro ile rahat bir şekilde pazar alanına gelebilirsiniz. Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde yer alan pazar yerine ulaşım açısından çok rahat bir lokasyondadır Antika pazarları, bit pazarları, kıyafet pazarları, ikinci el pazarları ve daha sayamayacağımız kategoride alışveriş imkanlarına sahip.

Sizlere bu yazımızda İstanbul Bit Pazarı ile ilgili bilgiler aktardık merak ettiğiniz herhangi bir soru veya konu olursa yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap