1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Harry Potter Karakterleri Listesi 20 Karakter Sen Hangisisin?

Harry Potter Karakterleri Listesi 20 Karakter Sen Hangisisin?
Harry Potter Karakterleri Listesi
0

Harry Potter Karakterleri bu filmde bir çok karakter hafızalara kazınmıştır ve yerini almıştır. Bizde sizlere bu karakterlerden oluşan uzun bir liste hazırladık. Harry Potter Karakterleri listesinde yaptıkları büyüler ile sizde en az bir kere bu büyüleri yapmak istemişsinizdir. Expecto patronum ifadesini kullandığımızda kesinlikle sizde hafızanızda bir çağrışım hissetmişsinizdir.

Harry Potter oyuncularından derlediğimiz bu liste biraz uzun fakat vakit ayırıp incelerseniz sizde kendinizden bir karakter bulabilirsiniz. Sen hangi Harry Potter karakterisin. Yazımızda bir de harry potter karakterinin gerçek adı şeklinde göreceksiniz.

İçerikteki Başlıklar

Harry Potter Karakterleri | Hangisi olduğunu seç

Harry Potter Karakterleri arasından sende hangi karakter olduğunu seç ve bize yaz. Harry Potter Karakterleri özellikleri sana hangisi uyduğunu seç.

1. Harry Potter – Daniel Radcliffe

Harry Potter karakterini Daniel Radcliffe üstlenmiştir.Baş karakter olan Harry’nin Avada Kedavra lanetinden kurtulan tek kişi olması ile hikaye uzun soluklu başlamış bulunuyor. James Potter ve Lily Evans çiftinin tek çocuğu olan Harry bu lanet ile beraber Dursley ailesi tarafından büyütülmek üzere evlatlık verilmiştir. Harry, tam olarak bir gryffindor öğrencisi olarak doğmuş ve büyümüştür. Sen hangi Harry Potter karakterisin.

Harry Potter
Harry Potter

2. Ron Weasley – Rupert Grint

Ronald Weasley sevdiği şeyler ve kişiler uğruna tüm gücünü ortaya koyabilecek olan bir karakter olarak film serisinin bütününde karşımıza çıkmaktadır. Harry Potter’ın en yakın dostu olan Ron Weasley beş erkek bir kız kardeştir. Eğlenceli kişiliğiyle izleyicilerin yüzünden muhakkak bir gülümseme bırakmaktadır. Güler yüzlü ve her şeyi kafaya takan biri isen bu sen olabilirsin.

Ron Weasley
Ron Weasley

3. Hermione Granger – Emma Watson

Harry Potter Karakterleri yazımızda Hermione Granger çalışkan ve akademik yönden çok başarılı bir öğrencidir. Aynı zamanda büyücülük okulu sınıfında birinci olan Hermione zekası ve olaylara bakış açısı ile Harry Potter’a çok fazla yardımcı olarak dostluğunu kazanmıştır. Hermione aslında muggle doğumlu bir cadı olmakla bilinir. Muggle ise büyücü olmayan kişilerdir.

Hermione Granger
Hermione Granger

Harry Potter Karakterleri yazımız deva etmektedir. Bu yazımıza ara vererek şu içeriklere de göz atabilirsiniz.

4. Draco Malfoy – Tom Felton

Harry Potter Karakterleri yazımızda en sinsi karakter Draco Malfoy, bilindiği üzere zengin ve saygın bir ailenin ferdidir. Draco Malfoy’un tek çocuk oluşu onu şımarık büyümesine ve züppe davranışları, karanlık işlere olan alakası ve safkanlılık takıntısı olduğu için Harry Potter ve yakın arkadaşları ile hiçbir şekilde yakınlık kuramamıştır. Filmin bütütünde sizi kesinlikle sinir edebilir. Bazı kişilere sempatikte gelebilir.

Draco Malfoy
Draco Malfoy

5. Lord Voldemort – Richard Bremmer

Harry Potter Karakterleri yazımızdaki en önemli başrol Tom Marvolo Riddle’ın özellikleri sinsi, zeki ve çalışkan oluşunun yanı sıra ölümü zayıflık olarak görmesi ve asıl gücün ölümsüzlük olduğuna inanışı yüzünden kötülüğü benimsemiştir. Sırlarını kesinlikle kimseyle paylaşmayan Tom, kendi sihirleri dışında kimsenin herhangi bir sihre sahip olmadığını veya güçlü olmadığına inanmaktadır. Karanlık büyüyelere olan ilgisi ve büyücüler arasında safkanlılık takıntısı onu Lord Voldemord’a dönüşünü sağlamıştır.

(Spoiler içerir) Harry Potter’ı öldüreceği sırada Lily Potter’ın araya girerek yaptığı hamle sihri sektirir ve Lord Voldemord’ un ruhunun bir parçası o sırada karşısındaki gelecek düşmanı Harry Potter’ ın içine sığınır.

Lord Voldemort
Lord Voldemort

6. Neville Longbottom – Matthew Lewis

Harry Potter Karakterleri içeriğimizde Ailesi Bellatrix Lestrange tarafından Creatus laneti ile işkence edilerek öldürülüyor. Griyffindor öğrencisi olan Neville Longbottom Herboloji (otsu bitki bilimi) dersindeki başarısının yanı sıra çokta başarısız bir öğrencidir ve düzenli olmadığı için vasat bir öğrenci olarak görülmektedir. Ancak zorlu ve başarması güç durumlarda Harry Potter’a yardımcı olacağını göreceksiniz.

Neville Longbottom
Neville Longbottom

7. Albus Dumbledore – Richard Harris

Tam adı çoğu kişi taradından bilinmeyen tam olarak adı ise Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore’dur. Albus Dumbledore, zeki olması, araştırmayı seven bir ruha sahip olması, duyguların esiri olmayan çok güçlü bir büyücüdür. Dumbledore gençlik dönemlerinde çok güçlü olmaya fazla önem verir ancak daha sonrasında mantığını kullanarak gücünü iyi yönde kullanan bir lider olmuştur. Harry Potter’ın akıl hocalığını yapmaktadır. Mürver Asa’nın sahibidir. 2022 yılında yayınlanan Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filmini izlemenizi şiddetle öneririz.

Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

8. Minerva McGonagall – Maggie Smith

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulu müdür yardımcısı olarak bilinir, Griyffindor Binası Müdürü ve Biçim değiştirme öğretmeni olarak görev almaktadır. Ayrıca Albus Dumbledore’ un sağ koludur. Harry Potter ve arkadaşlarının yaptıkları yaramazlıkların cezasını vermekle meşguldür😊 

Minerva McGonagall
Minerva McGonagall

Bu içerikler ilginizi çekebilir;

9. Severus Snape – Alan Rickman

Hogwarts’a geldiği ilk gün kara büyü hakkında öğretmenlerinden çok daha bilgili olmasından ötürü çok istediği Slytherin’e seçilmiştir. Aynı zamanda Severus Snape eski ölüm yiyenlerdendir. Snape’in Harry Potter’a kötü davranmasının çok büyük bir sebebi vardır ancak büyük spoiler içermektedir o yüzden seriyi izlemelisiniz.

Severus Snape
Severus Snape

10. Sirius Black

Sirius Black Harry Potter’ın vaftiz babasıdır. Ölüm yiyici Bellatrix Lestrange’ın kuzenidir. Tüm Black ailesi gibi adı takım yıldızlar ve galaksilerden gelmektedir. İlk olarak Azkaban Tutsağı filminde karşımıza çıkmıştır. Harry’ye olan sevgisi ve dostluğu takdire şayandır.

Sirius Black
Sirius Black

11. Hagrid

Harry Potter’ın büyüdükten sonra tanıştığı ilk büyücü unvanını taşıyan kişi Hagrid’tir. Hagrid’in aynı zamanda Dumbledore ile ayrı bir dostluğu olduğu görülmektedir. Öğrencilik dönemlerinde okuldan atılmıştır. Hogwards’ta bekçilik yapmaktadır ve hayvanlarla ilgili olan dersleri aktarır.

Hagrid
Hagrid
Hagrid Gerçek Hali

12. Bellatrix Lestrange

Ölüm yiyenleri arasında olan Bellatrix Lestrange aynı zamanda Sirius Black ile kuzendir. Kötü kalpli büyücülerden olan Bellatrix zamanında Longbottom ailesini katletmiştir.

Bellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange

13. Remus Lupin

İlk olarak Azkaban Tutsağı filminde yer aldığını görmekteyiz. Küçükken Fenrir Greyback tarafından ısırılmış ve kurt adam olmuştur. Harry Potter üçüncü sınıftayken karanlık kişilere karşı savunma öğretmenliğini yapmıştır. Harry’ye Patronus büyüsünü öğreten kişi Remus Lupin’ dir. Black Ailesine mensuptur. Nymphadora Tonks ile evlidir.

Remus Lupin
Remus Lupin

14. Ginny Waesley

(Spoiler) Ron Waesley’in tek kız kardeşidir. Ginny Waesley aynı zamanda Harry’in gelecekteki aşkıdır. Serinin sonunda Ginny ve Harry evlenmişlerdir.

Ginny Waesley
Ginny Waesley

15. Lucius Malfoy

Lucius Malfoy, Draco Malfoy’un öz babasıdır. Lucius Malfoy, Hogwarts’ta eski dönemde eğitimi görmüştür. Lord Voldemort’un en sadık ve en korkak hizmetkarlarıdır.

Lucius Malfoy
Lucius Malfoy

16. Alastor Moody

Tüm zamanların en çok tanınan Sihirbazı olarak bilinen safkan bir büyücü olarak tanımlanmaktadır. Zümrüdü anka Yoldaşlığı’nın en önemli oyuncularındandır.

Alastor Moody
Alastor Moody

17. Mızmız Myrtle

Aslen Muggle doğumludur. Sırlar Odası’ndaki Basilisk’in gözlerine bakması sonucu geçmişte ölmüştür. Ravenclaw öğrencisidir ve aynı zamanda Harry’in büyük hayranlığı bilinmektedir.

Mızmız Myrtle
Mızmız Myrtle

18. Argus Filch

Hogwarts’ın hademesidir. Tüm serilerde ismini duyacaksınız. Öğrenciler arasında Argus Filch’i seven yoktur.

Argus Filch
Argus Filch

19. Gilderoy Lockhart

Ravencalw öğrencisi olan daha sonrasında tehlikeli yaratıklar ile ilgili birçok kitabı bulunan ünlü melez bir büyücüdür. Cadı bir anne ve muggle babası bulunmaktadır. Hafıza silme yeteneği konusunda bir uzmandır.

Gilderoy Lockhart
Gilderoy Lockhart

20. Rita Skeeter

Büyü dünyasının gazetecisidir. Gelecek postasında editördür ve yayınlanmış pek çok kitabı mevcuttur. Sansasyonel haber dendiğinde akla gelen tek kişidir.

Rita Skeeter
Rita Skeeter

Bu içeriğimizde Harry Potter Karakterleri incelendi. Bu içeriğimizi beğendiyseniz veya Sen hangi Harry Potter karakterisin cevabını verebilirsiniz. İzlemediyseniz kesinlikle izlemenizi önerdiğimiz bir filmdir.

Harry Potter da hangi karakterler var?

Harry Potter da hangi karakterler var sorusunun yanıtınız yazımızda en ince ayrıntısına kadar bulabilirsiniz. Harry Potter Karakterleri konusunda yazımız ulaşacağınız en ayrıntılı içeriktir. Sen hangi Harry Potter karakterisin.

Harry Potter nasıl öldü?

Anılar bittikten sonra Harry, kendisinin de bir hortkuluk olduğunu ve Voldemort’un isteği dışında ruhunun bir bölümünü Harry‘nin bedenine girdiğini ancak bundan Voldemort’un bile haberinin olmadığını öğrenmektedir. Yani kendisinin de ölmesi, özellikle de Voldemort tarafından öldürülmesinin gerektiğini öğrenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap