1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Global Satış Dolandırıcılığı ✓ Global Pazarlama İcra Takibi 2022

Global Satış Dolandırıcılığı ✓ Global Pazarlama İcra Takibi 2022
0

Global Satış E-ticaret satışı artıkça internet ortamında dolandırılıkta o oranda artmaktadır. Peki, alışveriş yapılan bu siteler ne kadar güvenilir? Global Pazarlama güvenilir mi, Global Satış dolandırıcı mı sorularına yanıt arayan kullanıcılar cevaplarını aramaktadırlar. Bu şirketin bazı kullanıcılara icra takibi başlattığı da gelen yorumlar arasındadır. Sizinle paylaşacağımız içerikte şirketin gerçeklerini aktaracağız.

İçerikteki Başlıklar

Global Pazarlama Nedir?

1950 yıllarında kurulan şirket Cihan Group Holding bünyesinde olan bir şirkettir. Kendi ürünlerini üreten şirket satış ve dağıtım ağını da yönetmektedir. Başlıca satışı gerçekleştirilen ürünler;

 • Medikal Ürünler
 • Hızlı Tüketim Ürünleri
 • Horeca / Ev Dışı Tüketim Ürünleri
 • Kişisel Bakım Ürünleri
 • Bebek Bakım Ürünleri
 • Lisanslı Ürünler
 • Piknik Grubu
 • Kullan At Ürünler

Türkiye’ nin 81 iline fabrikaları ve depoları ile satış ve pazarlamasını sağlamaktadır. Binlerce nokta da şirketin kurmuş olduğu fabrika ve depolara erişmek mümkündür.

Global Pazarlama Güvenilir mi?

Şirket tarafından binlerce kişiye “Hakkınızda İcra Takibi Başlatıldı” gibi mesajlar gönderiliyor. Kişiler bu mesajlar ile şok yaşıyorlar ve araştırmaya koyuluyorlar. Şirketin müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün. Bu mesajlar şirket tarafından gönderilmemektedir. Bu teyiti şirket avukatları aracılığıyla öğrenmiş ve sizlerle paylaşmış bulunmaktayız.

Maalesef bir çok büyük şirket ve holding’ in ismini kullanılarak dolandırıcılığın geldiği noktayı gözler önüne seriyoruz. Global Pazarlama (Global Satış) şirketten alışveriş yapan ve mağduriyet yaşayan tüketiciler soluğu mahkeme de almak durumunda kalıyorlar. Bu nokta da dikkat edilmesi ve altı çizilerek tekrar edilmesi gereken nokta gönderilen linklere tıklanmamasıdır.

Bu içerik ilginizi Çekebilir: Memurlar İçin Enflasyon Farkı 2022

Global Pazarlama Şikâyetleri

Global Pazarlama icra takibi adı altında aratılan google aramaları ile bir çok şikayet mesajına ulaşmak mümkün. Kullanıcılara mesaj atan numaraya dönüş yapan kullanıcılar kendilerine dönüş yapılan mesajla, geçmiş dönemlerde satın alınmış ürünlerin kargodan dönerek iade edilmiş olduğunu ve kargo masrafının bu kişilere ait olduğu bilgisi ediniliyor. İcra dosyalarının hukuk bürolarına gönderildiğini ve Global Satış şirketinin haksız kazanç elde etmek istediklerini düşünüyorlar.

Bu durumlar ile karşılaşan kullanıcılar bu numaraları not almalı ve gelen mesajları saklamalılar. Kart numalarını sakın kimseyle paylaşmayın. Mümkünse güvenlik önlemi alınmamış sitelerden alışveriş yapmayınız. Bir çok kişi istenilen ücretleri yollamalarına karşın halen bu mesajları aldıklarını belirtmektedirler. Hukuki haklarınızı arayın ve sizden ücret isteye kişi veya mesajlara dönüş yapmayınız.

Global satış ile Global Pazarlama aynı mı?

Bu şirketler aynı mıdır bilinmez ama görüşme yaptığımız şirketin avukatları alışveriş yapan kişilere bu gibi mesajların asla atılmayacağını belirtmektedirler. Dolayısı ile sizden ücret isteyen bir şirket mesajı ile karşılaşırsanız sakın kimseye ücret göndermeyiniz. Tamamen sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi görünen bu olaylarda mağduriyet yaşamayın. Güvenliği olmayan sitelerden bilgilerinizi vererek işlem yapmayın.

Global Pazarlama Cihan Group bünyesinde barınan bir firmadır. Dolandırıcılar ile görüşürseniz şirketi arayın ve bu kişilerin bilgilerini onlara iletin haklarında yasal işlem başlatabilirler.

Cihan Group telefon numaraları:

 • 0 (216) 451 00 00
 • 0 (216) 452 00 00

İcra Mesajı geldi Ne yapmalıyım?

Tamamen sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi görünen bu olaylarda mağduriyet yaşamayın. Güvenliği olmayan sitelerden bilgilerinizi vererek işlem yapmayın.

02129353136 bu numara kime ait?

Yayalar Hukuk Bürosuna ait olduğu iddia edilen bu numara şüpheli kapsamında bir numaradır. Dikkatli olmanızda fayda vardır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap