Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir? 2022

Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi

Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir? konusunda sorular bir hayli çoğalmaktadır. Bizde sizlere bu unsurları paylaşarak Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir? sorunun cevabını vereceğiz.

İçerikteki Başlıklar

Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

İnternette alışveriş yaparken genel olarak güvenli alışveriş siteleri tercih edilmelidir. 3d Secure güvenliği olmayan siteleri asla kullanmamalısınız. Bu gibi sorunların yaşanmaması adına daha çok alışveriş sitelerinin kurumsallığını ve iletişim bilgilerinin şeffaf bir şekilde paylaşıyor olması gerekmektedir. Hepsiburada, Trendyol gibi büyük alışveriş siteleri bunlara örnek olacaktır.

Alışveriş yapacağınız sitenin bu unsurları barındırmaması neticesinde bu siteden alışveriş yapmamalısınız. Güvenli alışveriş siteleri işlemleriniz bittiğinde sepete gelindiğinde ilk olarak fatura bilgilerinizi sormaktadır, tabii ki bu ilk aşama ikinci aşama olarak sitelerin en alt bölümlerinde yer alana bakmanızdır. Bu alanda 3d secure güvenlik ağının olup olmadığına bakılması gerekmektedir.

Bu internet sitelerinin kurumsallığını araştırıp ne zamandan beridir yayın hayatında olduğunun bakılması gerekmektedir. Bir internet sitesinin kaç yıldır hizmet verdiğini görebilmek için şu siteye ulaşabilirsiniz. Sizden kart şifrenizi isteyen sitelerden hemen çıkın işlemleri kapatın.

Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Genel Ağdan Yapılan Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar, tamamen bu sitelerde dikkat etmeniz gereken unsurları listeledik bu listeye iyi bakın ve alışveriş sitelerinde dikkat edin.

  • Alışveriş sitesine girdiğinizde hemen bakacağınız şey 3d secure olup olmadığına bakılmasıdır.
  • Kişisel bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Ancak Türkiye Cumhuriyeti numaranızı paylaşmamalısınız, kartınız şifresini paylaşmamalısınız.
  • Alışveriş sitesinin güvenilirliğini anlamak için karşılaştırma sitelerinden yardım alabilirsiniz. Çoğu alışveriş sitesi buraya kayıt için yasal belgelerini vermektedir.
  • Bir ürünün fiyatı piyasa değerininin çok çok altındaysa şüphelenmelisiniz. Bu alışverişi yapmanız sağlanır ve kart bilgileriniz çalınır.

3d Secure Nedir?

3d Secure Nedir? isminden de belli olduğu biçimde 3 boyutlu bir güvenlik protokolüdür. Online Alışverişlerde ağı kuran bir protokoldür, bu protokol içerisinde kart sahibi, internet sitesi (işletme) ve banka arasındaki bilgi akışını özel şifreler ve anahtarlar ile doğrular ve koruma altına alır.

Bu üç bölgeye (domain) hakim olduğu için adını bu protokolden almaktadır. Dünyanın en gelişmiş kart sağlayacılarından olan Visa ve MasterCard tarafından desteklendiğinden, en çok güvenilir siteler tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Bu içerik ilginizi çekebilir: Google Proxima Beta Nedir? İzinsiz Para Çekilmesi 2022 içeriğimizde kesinlikle ilginizi çekebilir. İleri de yaşanılacak sorunları şimdiden görüp önlem alabilirsiniz. Yorumlarınızı yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Çevrimiçi kartı ile Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çevrimiçi kartı ile Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli bu aşama da en önemli önerebileceğimiz seçenek korktuğunuz sitelerde sanal kart kullanılmasıdır. Diğer seçenekleri makalemizde paylaştık.

İnternetten kartla alışveriş nasıl yapılır?

İnternetten kartla alışveriş nasıl yapılır? internet üzerinden veya mobil uygulamalar ile alışveriş her geçen gün artmaktadır. Alışveriş sitesi sunduğumuz seçenekler neticesinde güvenilirse bu sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerini girerek işlemleri sonlandırabilirsiniz. Kargo işlemleri aşamalarından sonra ürün size ulaşacaktır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık