1. Ana Sayfa
 2. Finans

Banka Müdürü Maaşı – Güncel Tutarlar 2022

Banka Müdürü Maaşı – Güncel Tutarlar 2022
Banka Müdürü Maaşı
0

Banka Müdürü Maaşı tüm bankaların kendine özgü kendi şirket politikalarına göre belirledikleri maaşlar vardır. Bir çok banka müdürlerin ücretlerini dolgun tutmaktadır. Banka müdürleri şubelerde önemli görevler üstlenmektedirler. Üstlendikleri bu görevleri çalışan ekibine görev dağılımı ile dağıtmakta ve bunu yönetmektedir. Banka Müdürlerinin ekibinde bir çok çalışan mevcuttur. Bu çalışanların organizasyonundan ve şubedeki bir çok son karara o karar vermektedir.

Banka Müdürleri, önemli görevler üstlenmektedir. Bu önemli görevleri yaparken de yardımcıları bulunmaktadır. Banka müdürlerinin yardımcıları müdürlerinin verdiği görevleri ekibin organizasyonundan günlük, haftalık ve aylık raporlamalar ile müdürlerine sunmaktadırlar.

İçerikteki Başlıklar

Şube Müdürü Maaşı 2022

Şube müdürü maaşı, her yıl ücretlerin yükselmesi ile bu yılda çok fazla artış sağlamıştır. Enflasyon ile doğru orantılı olan tüm ücretlere bu maaşlarda dahil olmak üzere etkilenmektedir. Bankacılık dünya’ da en önemli işlerden biridir. O yüzden de genel olarak piyasa şartlarına göre iyi maaş almaktadır. Tabii ki her iş zordur. Dışarıdan bakıldığı gibi takım elbise giyip çalışırım ne olucak denemez kesinlikle.

Bankaların küresel ölçekte yaptıkları karlarda bu maaş artışlarını etkilemektedir. Her yıl açıklanan karlar bankaların çalışanlarına sunmuş olduğu imkanları da tayin etmektedir. Banka Müdürlerinin maaşları 2022 itibariyle 16 bin tl civarıdır. En yüksek banka müdürü maaşı 24-25 bin civarındadır. Ortalama bir rakam sunmuş olursak 20 bin tl civarı diyebiliriz.

Bu içerik ilginizi Çekebilir: Gürcistan Asgari Ücret

Banka müdürü Olmak için Ne Gerekli

Banka müdürü olmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Üniversitelerin bankacılık ve Finans, iktisat ve Ekonomi alanındaki bölümlerden herhangi birini bitirmeniz gerekmektedir. Sadece bu bölümlerden mezun olmanız tabii ki birinci öncelik olacaktır. Ancak bunu yanında dil çok önemli bir faktördür. Cv ‘nizde yer alan bir çok etmende Müdür olmanızda önemli bir ölçektir. Bunun yanında üniversite’ den mezun olur olmaz veya okurken staj için girmiş olduğunuz bankalarda devam edebilirseniz, tırmanışınız da o kadar hızlı olabilir. Bir bankaya sonradan girerek müdür olmanız biraz zaman alabilir.

Bunun yanında bilgi birikiminiz ve iş beceleriniz, hazırladığınız projelerde bunun yanında çok önemlidir. Her ne kadar maaşları yüksek olsa da müdür olmak çok zorlu bir süreçtir ancak imkansız değildir. Kendinizi göstermeye yönelik attığınız her adım üst hiyerarşi de bulunan kişilerin gözünden kaçmayacaktır.

Banka Çalışanları Maaşları

Bankacı maaşları çok geniş çağlı bir soru olmakla birlikte net bir rakam vermek zordur. Bankaların bir çok farklı etmeni vardır. Gişe de çalışan ile kredi bölümünde çalışan aynı maaşı almamaktadır. Çalışanın bulunduğu banka da bunda değişkenlik göstermesinde önemli bir ölçüttür. Özel bir bankadaki çalışan ile Devlet bankasında çalışan bankacı arasında farklılıklar bulunmaktadır.Ortalama bir rakam vermek gerekirse maaşlar 12 bin ile 25 bin arasında ve prim sistemine bağlı olarak değişecektir.

Kaç Yılda Banka Müdürü Olunur?

Banka müdürü olmak için 4 yıl üniversite eğitimi alınmalıdır. Mezun olunduktan hemen sonra müfettiş yardımcısı olmalı ve 6 yıl bu görevde kalınmalıdır.

 • Ekonometri, Maliye, İşletme veya Bankacılık mezunu olmak
 • Müfettiş yardımcısı pozisyonunda göreve başlamak
 • 6 yıl boyunca müfettişlik görevini yapmak

Bu şartları komple olarak tamamlamalısınız.

Kimler Banka Müdürü Olabilir?

Banka müdürü olmak için kişinin sahip olması için şu yetkinlikleri edinmesi gerekmektedir.

 • Titiz olmaldıır
 • Planlı olmalıdır
 • Organizasyon becerisine sahip olmalıdır
 • Liderlik özelliklerinin gelişmiş olmalısı gerekmektedir
 • Disiplinli olmaldıır
 • Sözlü ve yazılı iletişimde başarılı olmalıdır.

Banka Müdürü Mesleğinin Zorlukları Nelerdir?

Banka müdürü olmanın dezavantajları şu şekilde açıklanabilir;

 • Bankanın idari işleri onlarda oldukları için sorumlulukları çok büyüktür.
 • Bazı kamu banka Şube müdürleri de çok büyük zorluklar içerisinde çalışmaktadır. Bazı şubeler de az personel sayısı bulunabiliyor.
 • Özelde çalışan banka müdürleri ise yoğun mesai ve izin günlerinin kısıtlı olmasından dolayı zorluk çekmektedir.

Halkbank Banka Müdürü Maaşı

Halkbank, Türkiye’ nin en büyük bankalarından en azından kamu bankasından biridir. Banka müdürlerinin aldıkları maaşlar her şube’ nin cirosunun farklı olmasıyla 16 bi ila 25 bin arasındadır.

Ziraat Bankası Banka Müdürü Maaşı

Ziraat bankası Türkiye’ nin en büyük bankasıdır. Türkiye’ de ve yurtdışında bir çok şubesi bulunmaktadır. Banka müdürü maaşı farklı etkenlere dayanarak 15 bin ila 23 bin arasındadır.

İşBankası Banka Müdürü Maaşı

İş Bankası, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk özel bankası konumundadır. Çok fazla ciroya sahip bir bankadır. İş Bankası banka müdürü maaşı 17 bin liradan başlar ve 26 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

Yorum Yap